امروز : سه شنبه , ۲۱ آبان ۱۳۹۸

فعالیت شهرک تاریخی مشهد دوست داشتنی تا پایان ماه مبارک رمضان تمدید شد

با توجه به استقبال زائران و مجاوران حریم رضوی و تأکید نخبگان و کارشناسان حوزه‌های مختلف فعالیت شهرک تاریخی مشهد دوست داشتنی تا پایان ماه مبارک رمضان تمدید شد.
میثم مرادی، قائم مقام معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد در رابطه با تمدید فعالیت شهرک تاریخی مشهد دوست داشتنی، گفت؛ شهرک تاریخی مشهد دوست داشتنی که از دوم فروردین ماه سال ۱۳۹۶ با تغییراتی متفاوت بعد از دهه فجر سال گذشته کار خود را از سر گرفت، در طول برگزاری با استقبال خوب شهروندان مشهدی و زائران رضوی مواجه شد، که در کمتر از یک ماه صد هزار نفر از آن بازدید داشتند.
ــ در طول برگزاری این نمایشگاه مسئولین کشور و استان، نخبگان علمی و فرهنگی و مهم تر از همه مردم در گفت‌وگوها، درخواست دائمی شدن نمایشگاه را داشتند و با توجه به همین نظرات و استقبال پرشور از شهرک، تصمیم بر آن گرفته‌ شد که این مجموعه تا پایان ماه مبارک رمضان تمدید شود.
ــ از هم اکنون با تشکیل اتاق‌های فکر و مشاوره با صاحب نظران و هنرمندان در بخش‌های مختلف در تلاش هستیم که با طراحی برنامه های جدید و افزودن بخش‌هایی متنوع و متناسب با حال و هوای ماه مبارک رمضان، فعالیت شهرک تاریخی مشهد دوست داشتنی با اکرانی متفاوت تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه داشته باشد.

شهرک تاریخی مشهد دوست داشتنی در فضایی بالغ بر ۱۲ هزار متر مربع در دو بخش معاصر و کهن طراحی و اجرا شده است. سرای زندگی، غرفه علم، برج نجومی رادکان، بازار زنجیر و نمایش گذر زمان از جمله بخش‌های قسمت کهن این نمایشگاه است و در قسمت معاصر هم میدان شهدا، محلات قدیمی، مهدیه حاج آقا عابدزاده، حسینیه پزندگان و مسجد جامع گوهرشاد و چند سازه دیگر بازسازی شده که گروه های مختلف هنرمندان با اجراهای متنوع و محیطی جذاب را برای بازدیدکنندگان فراهم آورده اند.

لینک کوتاه: http://mashhadmahboob.ir/?p=2975